Výroba na zakázku malých i velkých cedulí a cedulek. Odolnost cedulí rozdělujeme na provedení s laminací a bez laminace. Kvalitu tisku rozdělujeme na vysokou a nízkou. Materiály rozdělujeme na cedule plastové a cedule kompozitové.

Odolnost cedulí

K výrobě používáme výhradně velmi odolné materiály, které jsou univerzální pro použití v interiéru a exteriéru. Naše cedule jsou již v základním provedení odolné venkovním vlivům jako je voda, slunce, změny počasí.

Cedule s laminací

Laminace je povrchová transparentní vrstva, která zajistí větší hlavně mechanickou odolnost vytištěné grafiky proti UV záření a poškrábání. Laminace cedule je možná v provedení lesk a mat. Laminace je plast.

Cedule bez laminace

Cedule bez laminace jsou také odolné vodě a slunci. Jsou vhodné pro použití v interiéru i exteriéru. Odolnost je zajištěna díky kvalitním barvám, které po zaschnutí nejsou ředitelné vodou.

Kvalita tisku

Kvalita tisku je podstatná v souvislosti s pohledovou vzdáleností cedule. S nízkou kvalitou tisku klesá i cena. Vysoká kvalita tisku je časově náročnější.

Nízká kvalita tisku

Standardně se nižší kvalita tisku používá pro výrobu větších reklamních a informačních cedulí. U větší plochy se předpokládá větší pohledová vzdálenost a není potřeba malé detaily tisknout ve vysokém rozlišení. Pro velké rastrové grafiky doporučujeme grafické rozlišení v rozmezí 100 – 150 DPI. Není to však pevné pravidlo, jsou případy kdy tomu tak není. Doporučujeme při zadávání poptávky sdělit konkrétní požadavky.

Vysoká kvalita tisku

Vysoká kvalita tisku se standardně využívá pro menší cedule, kde je krátká pohledová vzdálenost. U krátké pohledové vzdálenosti pozorovatel ocení ostré vykreslení všech detailů v grafice. Grafické podklady doporučujeme ve vektorovém formátu a u rastru v rozlišení 300 DPI.

Materiály pro výrobu cedulí

Správná volba materiálu předejte případným komplikacím spojené s vlivy prostředí na ceduli a s vlivy počasí. K dispozici jsou dva druhy materiálů, oba jsou pro univerzální použití. V případě zájmu materiál doporučíme.

Plastové cedule

Plastové cedule vyrábíme o síle 5mm. Konkrétně se jedná o pěněné PVC. Výhodou tohoto materiálu je jeho pružnost. Pro exteriérové instalace je potřeba počítat s teplotní roztažností materiálu cca 5mm na 1m, na kterou má vliv změna ročních období. Plastová cedule je standardně vhodná pro menší rozměr.

Kompozitové cedule

Kompozitové cedule vyrábíme o síle 2mm. Konkrétně jde o hliníkový sendvič s plastovým jádrem. Výhodou tohoto materiálu je minimální teplotní roztažnost. Slabinou materiálu je křehkost, pokud se cedule ohne již není možné ji bez následku narovnat. Kompozitová cedule je vhodná pro větší rozměr cedule.