Příspěvek u uvedené fotografii. Jde o příklad výroby plastových cedulek zahrnující zhotovení faset na hranách a vrtání otvorů pro šrouby k připevnění. Výrobou plastových cedulí se zabýváme od roku 2001.

Plastové cedulky – výroba

Naše jedna z nejčastějších objednávek je výroba cedulek. S výrobou máme mnohaleté zkušenosti, díky kterým můžeme nabídnout osvědčený materiál a finální odolné provedení. Vyrábíme cedulky pro použití v exteriéru i interiéru. Naše cedulky určené pro použití v exteriéru jsou odolné všem vnějším klimatickým vlivům, tedy slunci, vodě i oděru. Největší negativní vliv na cedulky má slunce. Pro získání odolnosti je potřeba, aby materiály obsahovaly dostatečné množství kvalitního UV stabilizátoru. Při absenci těchto složek materiál nevyhnutelně mění barvu a mechanické vlastnosti, konkrétně jde hlavně o ztráta pružnosti (materiál se postupně stává více křehký). Ze zkušenosti víme, že na kvalitě materiálu záleží. Naše plastové cedulky – výroba umožňuje zahrnout i finální vícepráce jakou jsou: Zhotovení faset na hranách, přesné vrtání, frézování drážek a lepení. Výhody plastových cedulek: Materiál je lehký, pružný, odolný venkovním vlivům.

Přesné vrtání

Nejčastěji jde o vrtání otvorů pro šrouby k upevnění cedulky. Doporučujeme vrtání otvorů o cca 20% větších než je plánovaný průměr šroubu a to z důvodu zajištění rezervy pro teplotní expanzi materiálu. Pro využití expanzní rezervy doporučujeme šrouby zcela nedotahovat.

Frézování drážek

K dispozici je frézování drážek v zadní části cedulek, které umožní snadné zavěšení cedulky. Jde o praktické vylepšení umožňující zavěšení bez očka, nebo provrtání skrz. U plastových cedulek síly 5mm provádíme frézování o hloubce 4mm.

Fasety na hranách

Jde o praktické začištění ostré hrany na plastové cedulce. Síla fasety je cca 1mm. Výhodou je: Zvýšení odolnosti nalepené grafiky proti odlepení, hlavně v rozích. Odstranění ostré hrany, která můžu způsobit poranění. Zlepšení celkového designu cedulky, díky detailnímu zpracování.

Proti požární vlastnosti cedulek

Naše plastové cedulky mají klasifikaci reakce na oheň C-s3, d1 u 3 a 5mm podle EN 13501.

Plastové cedulky, výroba.
Plastové cedulky, výroba