Jak dlouho vydrží reklamní samolepka?

Standardně používáme kvalitní materiály značky Avery. Jde o materiály odolné v exteriérových podmínkách a výrobce garantuje minimální trvanlivost 3 roky. V případě samolepicích polepů doporučuji na grafiku použít i laminaci. Ta zajistí větší mechanickou odolnost proti například poškrábání, odření. Laminace zajistí, také možnost snadného odstranění případného zásahu vandaly (nápisy spreji a fixy), pomocí lihu lze vše omýt. Ze zkušenosti víme, že například reklamní označení na vozidle vydrží bez zásadní změny i 5let. Při zadávání výroby samolepicí reklamy nedoporučujeme výrobce, který nepoužívá materiál trvale odolný vůči venkovním vlivům (voda, slunce, změna teplot) a to včetně tiskových barev. Nekvalitní tiskové barvy na nekvalitním materiálu z Asie po několika měsících vyblednou.

Je možné vyrobit odolný reklamní baner?

Reklamní banery jsou vyrobeny z PVC plachtoviny (síťovina pokrytá měkčeným PVC). Nejzranitelnější místa na reklamním baneru jsou kolem oček a celkově na hranách. Nejčastěji dochází k vytržení oček a roztržení plachtoviny vlivem větru. Zabránit se tomu dá pomocí zesílených hran baneru. Zatížená místa jsou pak odolnější. 

Jak poznám, že samolepka půjde po jednom roce dobře sundat?

Zákazník se často obává, že po odstranění samolepky zůstane na místě zbytek lepidla, které není jednoduché odstranit.  Na snadné odstranění (sundání) samolepky bez zanechání lepidla mají vliv tři faktory – čas, teplota a druh samolepicího materiálu (značka). Po nalepení samolepka postupně k povrchu přilne, lepidlo se vytvrdí. Zjednodušeně se dá stanovit, že předpoklad snadného sundání se dá rozdělit do tří fází – dny, týdny, měsíce. Fáze jsou uvedeny vzestupně od snadného k náročnému odlepení. Kratší dobu nalepená samolepka lze snadněji sundat. Na snadné sundání má vliv i teplota prostředí, ideální teplota je cca 25 °C. Pokud máte možnost doporučuji samolepku nahřát na teplotu do 40 °C. Nahřátí je možné fénem, nebo horkovzdušnou pistolí. Zárukou pro bezproblémové sundání je použití snadno odstranitelné samolepky (samolepicí vinyl se speciálním lepidlem). Pokud se sundání nepodaří a samolepka na povrchu zanechá lepidlo, tak toto lepidlo odstraníte pomocí lihu a savé textilie. Pokud samolepka i při pomalém odstraňování za tepla praská je samolepka velmi stará a není jiné řešení než ji opatrně a postupně seškrábnout střenou škrabkou.

Z jakého materiálu se vyrábějí reklamní cedule?

K výrobě reklamních cedulí jsou k dispozici dva základní druhy materiálů, každý nabízí odlišné vlastnosti a je vhodný pro jiné použití.
Plastové cedule – pěněné pvc, vhodné pro menší rozměry cedulí, lze na hranách zkosit (začistit), nutno počítat s malou teplotní expanzí.
Kompozitová cedule – hliníkový sendvič s plastovým jádrem, vhodné pro větší rozměry cedulí, minimální teplotní expanze.

Jak nejlépe upevnit reklamní ceduli?

Upevnění reklamní cedule svépomocí není složité, způsob záleží na konkrétním místě. Pro upevnění cedulí větších rozměrů na stěnu budovy doporučuji pomocí šroubů a hmoždinek do fasády, šrouby doporučuji umístit cca 75cm od sebe. U plastových cedulí nutno počítat s teplotní expanzí materiálu, z tohoto důvodu doporučuji zhotovit větší otvory v ceduli a šrouby s podložkou nedotahovat a to z důvodu aby materiál měl možnost se bez deformací vlivem teploty roztáhnout. Pro upevnění menších cedulek doporučuji instalaci pomocí lepidla, nebo oboustranné lepicí pásky. Další, ale dražší variantou je pořízení instalačního rámu, který se napevno přišroubuje na požadované místo a cedule se do rámu umístí nasunutím z pravé, nebo levé strany. Tyto rámy jsou hliníkové.

Má samolepka (nálepka) nějaký negativní vliv na lak vozidla?

Samolepka a samolepicí reklamní polep vozidla je z pohledu snadného odstranění naprosto bez problémů. Pokud samolepka zanechá na laku lepidlo doporučuji použít speciální přípravek (doporučím) na snadné odstranění. Je důležité místo zbytečně nezatěžovat dlouhým čištěním například hadrem a benzínem, hrozí nechtěné zmatnění místa. Při aplikaci polepu na delší dobu (více let) hrozí po sundání polepu mírně odlišná barevnost laku ve srovnání s místem kde polep nebyl. Polepená místa jsou chráněna před slunečním svitem a jsou více sytá (nepatrně tmavší). Tento jev se týká všech barev vozidel i bílé a stříbrné.

Máte dotaz k výrobě reklamních prostředků?

Pro upřesnění zmíněných dotazů a dalších nejasností nás kontaktujte a to nejlépe přes stručný formulář umístěný v závěru naší webové stránky. Pro rychlé přesměrování na kontaktní informace klikněte ZDE, nebo volejte 602 858 713. Děkuji, Jan Teplický

Výroba reklamních prostředků.
Řešení dotazů a doporučení z praxe výroby reklamních prostředků.